Sadowscy - wędliny tradycyjne

Jesteśmy producentem zdrowych, naturalnych, aromatycznie przyprawionych, wędzonych dymem olchowym wędlin. Wytwarzamy je od kilkunastu lat na Podlasiu w Sokółce z najlepszej jakości mięsa i według tradycyjnych przepisów.

Mięso do wyrabiania wędlin pochodzi wyłącznie od polskich lokalnych dostawców. Przy produkcji nie używamy polepszaczy smaku, sztucznych aromatów i barwników, białek, substancji mięso-zastępczych i polepszających wiązanie wody. Stosujemy tylko naturalne przyprawy, sól i peklosól.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów w roku 2021 uruchomiliśmy firmowy sklep internetowy - wedliny.net w którym sprzedajemy i oferujemy wyłącznie wyroby własne najwyższej jakości.

Nasze sklepy stacjonarne

Sklep firmowy nr. 1:
Sokółka,
ul. Kołłątaja 14

Nasza masarnia i wędzarnia - Lokalizacja

Nieopodal puszczy Knyszyńskiej, w północnej części Niziny Podlaskiej, u źródeł rzeki Sokołdy, w miejscowości Sokółka mieści się nasz niewielki zakład produkcyjny.

"SADROL" JAN SADOWSKI
ul. Łąkowa 5
16-100 Sokółka

Artykuł o naszych wędlinach w "Zdrowy Białystok" z 11.2015 roku:

Zdrowe, aromatycznie przyprawione, wędzone dymem olchowym. Wykonane z najlepszej jakości mięsa, według tradycyjnych staropolskich receptur. Bez dodatku polepszaczy, konserwantów, barwników. Do tego wytwarzane u nas – na Podlasiu.

Rośnie świadomość konsumencka. Robiąc zakupy czytamy etykiety, analizujemy skład kupowanego produktu. Coraz rzadziej decydujemy się na kupno czegoś, co zawiera glutaminian, konserwanty, sztuczne barwniki.

- Do produkcji naszych wędlin nie używamy polepszaczy smaku, sztucznych aromatów i barwników, białek, substancji mięso-zastępczych i polepszających wiązanie wody, ani bardzo szkodliwego – preparatu dymu wędzarniczego. Stosujemy tylko naturalne przyprawy, zioła, sól i w minimalnej ilości saletrę (jest to konieczne, aby w gotowym wyrobie nie rozwijał się jad kiełbasiany) – mówi Jan Sadowski, technik, technolog mięsa, właściciel sklepów Sadowscy Wędliny Tradycyjne.

Naturalne, zdrowe produkty są dziś coraz bardziej na topie. A jak powstają te mięsne rarytasy? Otóż produkcja wędlin zaczyna się od wyboru odpowiedniego mięsa. Jak twierdzi pan Jan, żeby zrobić coś dobrego, trzeba mieć dobry surowiec. Mięso jest podstawą, nie może być zaparzone, zakrwawione, musi mieć też odpowiednie PH.

- kupujemy gotowe półtusze, pochodzące ze sprawdzonego źródła. Następnie sami je rozbieramy i porcjujemy. Nie ma mowy o kupnie gotowego mięsa. Nasze ma być dobrze, porządne i przede wszystkim polskie – wyjaśnia pan Jan.

Choć wędliny Sadowskich sprzedawane są tylko w dwóch firmowych sklepach na Podlasiu, to „jeżdżą” po Całej Polsce, a nawet Europie.

A jak „na oko” odróżnić wędlinę przygotowaną metodą tradycyjną od tej „sztucznej”?

- Naturalnie wędzona wędlina brudzi rękę, nie błyszczy i nie jest „gumowata”, natomiast „sztuczna” jest pięknie błyszcząca i… nic po za tym. Jej smak pozostawia wiele do życzenia – wyjaśnia właściciel Wędlin Tradycyjnych.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zapraszam wszystkich czytelników na zakupy do Sadowskich. W ofercie sklepów są wędliny wędzone, wędzono-parzone, które są delikatniejsze i polecane np. dla dzieci oraz wędliny długo dojrzewające. Do wyboru są szynki, polędwice, balerony, salcesony, kiełbasy (palcówka, biała, tradycyjna), rolady wieprzowe, golonki, boczek, kaszanka, pasztetowa.

- Przyrządzamy też kiełbasę wołową oraz udziec wołowy wędzony – to takie nasze „rarytasy”. Poza tym na święta jest zawsze większa oferta. Dodatkowo przygotowujemy specjalne stoły wiejskie na wesela i inne uroczystości – mówi Jan Sadowski.

Ponadto u Sadowskich można kupić też surowe mięso wieprzowe oraz wołowinę, jagnięcinę i cielęcinę (na zamówienie). Tak jak wyroby gotowe, mięsa te są bez żadnych polepszaczy – w pełni naturalne. Mówiąc wprost zawierają 100% mięsa w mięsie.

- W ofercie posiadamy najwyższej klasy mięso wołowe pochodzące z naszych terenów, a dokładniej z Sokólszczyzny – dodaje właściciel Wędlin Tradycyjnych.

Warto dodać, że zakład Sadowskich ma także wdrożony system HACAP, który zapewnia bezpieczeństwo zdrowotne żywności w czasie przebiegu wszystkich etapów procesu produkcyjnego i obrotu żywnością.

Zdrowy BIałystok o Sadowscy Wędliny

Produkty do porównania

Swojskie naturalne wędliny z podlasia – sklep internetowy online